Vynas mums yra daugiau nei darbas…

Sveiki atvykę į Vyno namus ZENOTECA

Užupio Respublika garsėja ne tik menininkų studijomis ir galerijomis, bet ir puikiais restoranais ar barais, jaukiomis specializuotomis saldumynų, sūrių ar vyno krautuvėlėmis. Net du iš dešimties geriausių Lietuvos restoranų – „Šturmų švyturys“ ir Sweet Root“- yra įsikūrę Užupyje.

Užupio Respublikoje įsikūrėme ir mes – itališko vyno namai ZENOTECA (Užupio g. 25. Vilnius). Mums patinka posakis, kad ,,Vynas – tai kelionė, ne tikslas…“. Todėl ir kviečiame į kelionę drauge.

Vyno namuose Zenoteca prekiaujame (kol kas) išskirtinai tik itališku vynu. Vynas vežamas beveik iš visų Italijos regionų – nuo Šiaurės iki saulėtosios Sicilijos. Zenoteca komanda atrenka vynus, asmeniškai pažįsta ir bičiuliaujasi su vyndariais, iš kurių perkamas vynas. Dažniausiai pasirenkami nedideli, specializuoti, tačiau pripažinimą pelnę šeimyniniai ūkiai. Dalis jų yra FIVI (Fedarazione Italiana Vignaioli Indedipendenti) nariai, kurie patys augina vynuoges, patys gamina vynus, išpilsto ir brandina savo vyno namuose, patys prekiauja, garantuoja kokybę ir pagarbą regiono vyno gamybos tradicijoms.

Mūsų vyndariai labai vertina savo vardą, nedaro kompromisų dėl kokybės ir stovi nuošalyje ,,greito ir pigaus“ vartojimo kultūros autostradoje.

Palaikome SlowFood judėjimą ir jų vyndarius, todėl jų vynų rasite ir pas mus. Plečiame bendradarbiavimą su vyndariais, kurie pasirinko dar sudėtingesnį kelią ir gamina biologinius, biodinaminius (pagal ES reikalavimus) bei natūralistinius vynus.

Zenoteca vyninėje yra geriausias ir didžiausias vynų pasirinkimas iš Sicilijos, Veneto ir Pjemonto regionų, puikūs vynai iš Sardinijos, Lombardijos, Toskanos, Friulio, Trentino- Alto Adidžės ar lietuvių pamėgto Puglios regiono. Jei norite paskanauti sparčiai populiarėjančio ir vyno ekspertų giriamo Sicilijos Etnos Nerello Mascalese raudonojo vyno, prašom, Zenoteca vyninėje pristatomi net du geriausi Etnos vyndariai – Pietradolce ir Graci. Financial Times vyno ekspertė Jancis Robinson Etnos vynus gražiai pavadino Viduržemio Burgundija ir šių dienų sensacija. Skanaujant vyndario Alberto Graci vyną labai tiks romantiškas filmas ,,Geri metai” su Russellu Crowe, nes Albertas, kaip ir filmo herojus, po tėvelio mirties metė bankininko darbą Milane, grįžo į Siciliją ir perėmė vyno verslą.

Esame pirmieji, kurie iš Šiaurės Italijos į Lietuvą pradėjome vežti mažai žinomą Schioppettino vynuogių raudoną vyną. Dabar jis pats populiariausias mūsų Zenoteca vyninėje. Turime puikų skirtingų Prosecco pasirinkimą, tame tarpe ir įžymųjį BISOL Crede iš Valdobjadenės (Valdobbiadene), kurį įvertino ir Anglijos karalienė Elžbieta II. Per jos 60 metų karaliavimo jubiliejų, BISOL Prosecco Crede buvo pagrindinis aperityvas.

Zenoteca vyninėje galima rasti ir puikių Chianti vynų iš Paladin vyndarių šeimai priklausančios vyninės, įkurtos, beje, beveik prieš 1000 metų (1043 m.), ir esančios viena iš Italiją garsinančio vyno pradininkių. Kitas gerai žinomas šio regiono vyndarys – Lamole di Lamole.

Pjemonto vynus atstovauja legendinis Borgogno, Parusso ir kiti.

Kiekvienas vyndarys tai atskira istorija, kuri tarsi patvirtina posakį, kad vynas tai kelionė, o ne tikslas.

Matyt nėra daug Vilniuje prekybos vietų, kurių interjerą puoštų originalūs žymių tapytojų darbai. Dailininko Vytauto Kasiulio darbas Zenoteca vyninėje yra kaip tik kelionės po vyno pasaulį pradžia. Šio darbo fragmentas ir yra Zenoteca vyninės ženklas.